faq

Ogólne

 

Brałem już udział w poprzednich edycjach Konkursu. Czy mogę ponownie zgłosić te same filmy?
Nie, filmy zgłaszane do poprzednich edycji nie mogą być zgłoszone ponownie.

 

Ile filmów mogę zgłosić do Konkursu?
Do konkursu możesz zgłosić dowolną liczbę filmów.

 

Zgłosiłem swój film do Konkursu, ale nie jest on widoczny na stronie głównej.
Każdy film musi zostać skonwertowany  oraz zaakceptowany przez moderatora.  Moderator musi sprawdzić, czy film jest zgodny z regulaminem i czy nie był zgłaszany w poprzednich edycjach. W zależności od ilości filmów, które w ciągu dobry spływają na konkurs proces ten może trwać ok. 24 godzin.  Po zaakceptowaniu w profilu użytkownika automatycznie zmienia się status z oczekuje na  zaakceptowany.

 

Mam problemy z przesłaniem filmu.
Przed wysłaniem filmu musisz sprawdzić, czy film ma odpowiednia wielkość (jeden plik może mieć maksymalnie 100Mb), oraz czy jest zapisany w odpowiednim formacie (mov, mpg, mp4, avi).

 

Po zaakceptowaniu na stronie film wyświetla się w gorszej jakości niż przesłany plik.
Wszystkie filmy są konwertowane automatycznie do formatu .flv, przez to mogą stracić na jakości. Nie wpływa to jednak na ocenę filmu.

 

Do kiedy mam czas przesłać swój film?
Terminy przesyłania filmów możesz znaleźć w regulaminie lub na stronie każdego konkursu. Zgłoszenia przyjmowane są zawsze do godziny 23:59:59 ostatniego dnia konkursu. Wszystkie uploady po godzinie 00:00 nie będą dopuszczone do konkursu. Dlatego lepiej zgłoś swój film wcześniej.

 

Film powstał przy udziale kilku osób. Kto ma prawo do zgłoszenia i odebrania nagrody?
Twórcą filmu upoważnionym do kontaktu z Organizatorem, w tym do odebrania nagrody jest osoba, która zgłosiła film do konkursu. Zgodnie z Regulaminem konkursu jest on osobą posiadającą prawo do filmu.

 

Czy muszę mieć licencję na wykorzystanie utworów muzycznych w filmie?
Tak, zgodnie z polskim prawem na wykorzystanie utworów stworzonych przez inne osoby, niezależnie czy są to amatorzy czy profesjonaliści potrzebna jest zgoda, chyba, że autor wyraźnie określa, że kompozycja/wykonanie może być wykorzystana w dowolnych celach.

 

Jeżeli nie mam ukończonych 18 lat to mogę zgłosić film? Czy potrzebuje zgodę rodzica/opiekuna?
Nie, do zgłoszenia filmu nie musisz mieć ukończone 18 lat ani zgody rodziców. Jeżeli Twój film przejdzie do finału konkursu a nie masz skończonych 18 lat, potrzeba Ci będzie pisemna zgoda rodziców na przyjazd do Krakowa, albo możesz przyjechać pod opieką swoich prawnych opiekunów.
Jednak w niektórych konkursach wymagane jest ukończenie 18 lat - informacje na ten temat zapisane są w regulaminie.

 

Kontakt | O nas | Regulamin | FAQ
© Copyright 2012 BiK, created by HOQS

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.