Aktualności

Rozmawianie, serfowanie, fotografowanie i... montowanie!

09.03.2016

Nikt już nie używa swojego telefonu komórkowego tylko do dzwonienia; traktujemy go jak prawdziwe, interaktywne źródło rozrywki. Nie zawsze jednak wiemy, że smartfony mogą służyć również do … montażu filmów!

Muzyka zwierciadłem (oscarowej) duszy

02.03.2016

Trudno wyobrazić sobie „Casablankę” (1942) bez piosenki „As Time Goes By” albo „Gladiatora” (2000) bez ścieżki dźwiękowej Hansa Zimmera. Miłość do muzyki filmowej jest powszechna, jednak przyznająca Oscary Akademia zdaje się mieć nieco inne zdanie.

Jak montować i nie zbankrutować

23.02.2016

Za programy do montażu z najwyższej półki trzeba słono zapłacić. Dlatego w tym tygodniu podpowiadamy, jak znaleźć ich darmowe zamienniki i nie wypłacać wszystkich oszczędności z konta.

Nikt nie rodzi się montażystą

15.02.2016

Jeżeli tajemna sztuka montażu jest Wam obca – nie martwcie się. Kino również musiało się jej nauczyć.

Przydatne rozdwojenie jaźni

11.02.2016

Pełnia kontroli nad dziełem i swoboda działania – to rzeczy, o których marzy niemal każdy reżyser filmowy. Jednym ze sposobów na znalezienie się w tak komfortowej sytuacji jest stworzenie filmu na podstawie scenariusza własnego autorstwa.

Intelektualista, skandalistka i ekscentryk

02.02.2016

Scenarzyści nawet największych kinowych hitów często pozostają dla nas anonimowi i tylko bardzo nielicznym udaje się przebić do powszechnej świadomości. Tym bardziej warto się zastanowić: jak zaistnieć w scenariuszowym świecie?

Czym jest scenariusz?

26.01.2016

Żaden film nie może powstać bez solidnego scenariusza. Skąd jednak wiedzieć, jak go napisać? I najważniejsze – w jaki sposób zamienić go w kinowy hit?

Oscary z innej strony

19.01.2016

W sezonie oscarowym, światło jupiterów koncentruje się najczęściej na kategoriach aktorskich i najlepszych reżyserach. Tymczasem my zwracamy uwagę na, stojące nieco w cieniu, kategorie „techniczne”.

Zajawieni na zwiastuny

12.01.2016

W zeszłym tygodniu prezentowaliśmy Wam zestaw interesujących vlogów, a dzisiaj przyjrzymy się jednemu z nich. Przed wami rozmowa z Karoliną Przeklasą i Jędrzejem Skrzypczykiem, znanymi również jako „Zajawieni”.

Kariera z Internetu

06.01.2016

Skończyły się czasy, kiedy youtuberzy byli uważani za oderwanych od rzeczywistości dziwaków. Dzisiaj publikowanie filmików w Internecie stało się intratnym biznesem, który oprócz dużych pieniędzy, może przynieść sławę i otworzyć drogę innej twórczości.

Kontakt | O nas | Regulamin | FAQ
© Copyright 2012 BiK, created by HOQS

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.