Brazylia zza krat
zibi-szczecinek
Głosowanie nieaktywne

Opis


"Brazylia zza krat" jest krótkim filmem fabularnym, w którym akcja toczy się na terenie zakładu karnego. Osadzony Paweł, któremu w nocy przyśniła się malownicza Brazylia opowiada współosadzonemu jaki miał realistyczny sen. Nastepnie wpada na pomysł, aby pójść do wychowawcy i spróbować uzyskać przepustkę na wyjazd do Brazyli. W trakcie rozmowy obydwoje mają wizję, że maskotka stojąca na parapecie zaczyna tańczyć sambe. Opiekun opowiada o realiach otrzymania przepustki oraz proponuje aby zrobił jakiś konkurs lub namalował obraz o Brazyli. Paweł nie daje za wygraną i maluje flagę Brazyli, bo jak to twierdzi "Pasja czyni go wolnym" a w tym miejscu to największa wartość.

Ciekawostki

Materiał filmowy w całości został nagrany w jednostce penitencjarnej w Dobrowie, który jest zakładem półotwartym dla skazanych recydywistów. W filmie w rolę skazanych wcielili się autentyczni osadzeni, którzy obecnie odbywają tam karę pozbawienia wolności. Natomiast w role wychowawcy wcielił pracownik tej placówki, który zajmuje się tam animacją kulturalno – oświatową. Film powstał w ramach programu resocjalizacyjnego "Progres II", który uczy osadzonych posługiwania się sprzętem komputerowym, obsługą telewizji wewnętrznej "TV Dobrowizja", a nawet współtworzeniem filmów.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować.

Iwoneczka33

Hej Paweł odezwij się do mnie fajny spiewasz czekam na jakąś wiadomość Iwona

2016-09-11 00:45:48

Informacje

Reżyser

Zbigniew Sołtys & Paweł Kupc

Producent

Zbigniew Sołtys

Obsada

Zbigniew Sołtys,Paweł Kupc, Zbigniew Rogaliński, funkcjonariusz SW

Ekipa

Zbigniew Sołtys,Paweł Kupc, Zbigniew Rogaliński

Kontakt | O nas | Regulamin | FAQ
© Copyright 2012 BiK, created by HOQS

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.